• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830. 
  • W poniedziałek (25.V.) święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowe Msze święte w Bazylice o godz. 1100 i 1200, zaś w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • We wtorek (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.
  • W czwartek (28.V.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (29.V.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (30.V.) wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika oraz św. Zdzisławy z Lemberku. W tym dniu o godz. 730 rano wyruszy od Bazyliki Bożego Miłosierdzia VIII Piesza Pielgrzymka do Kalwarii. Szczegóły umieszczone są na plakatach. O godz. 900 Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego, dlatego otoczmy ich serdeczną modlitwą, prosząc również o dar nowych powołań.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata, a także dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.