TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlitwą i ofiarą na tacę chcemy wesprzeć przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Niech nasze zaangażowanie się w to ważne wydarzenie będzie znakiem wiary, otwartości, gościnności oraz miłosierdzia wobec młodych, którzy są nadzieją rodzin, Kościoła i świata.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (18.V.) przypada 95 rocznica urodzin Karola Wojtyły, który zapisał tak piękne karty w historii Kościoła i całego świata.
  • W środę (20.V.) wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. W tym dniu o godz. 1900 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 odbędzie się spotkanie z perkusistą zespołu Skaldowie Janem Budziaszkiem w ramach cyklu: Ich areopag wiary.
  • W czwartek (21.V.) wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (22.V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży comiesięczne czuwanie modlitewne w kaplicy klasztornej od godz. 1900.
  • W sobotę (23.V.) przybędzie do Sanktuarium Pielgrzymka Profesorów oraz Studentów KUL-u. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Wielki Kanclerz tej uczelni – Ks. Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego modlitewne czuwanie w kaplicy klasztornej od godz. 2100, które będzie zakończone Mszą świętą o północy.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Niech Maryja - Matka Miłosierdzia wyprasza nam Boże łaski na kolejne dni.