TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

13 maja 2015 roku – w 34 rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II – Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodych ogłosił nową inicjatywę, która rozpocznie się 8 grudnia br. pod hasłem „Młodzi misjonarze miłosierdzia”.

O. bp Damian Muskus, który stoi na czele Komitetu Organizacyjnego ŚDM, przypomina, że właśnie 8 grudnia rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. - Chcemy więc, aby młodzi w tym szczególnym czasie poczuli się misjonarzami miłosierdzia. Chcemy, aby młodzi odkryli w sobie potrzebę dzielenia się tym, co mają w sobie, by otworzyli się na potrzeby ludzi biednych, by potrafili dostrzec ich wokół siebie – mówi, dodając, że w inicjatywę może zaangażować się młodzież z różnych grup duszpasterskich, ale także pojedyncze osoby. -Zachęcamy młodych, aby wypracowali w sobie zdolność do odnajdywania ludzi potrzebujących, zastanowili się, jak mogą im pomóc, a potem by tym pomysłem „zarażali” innych, a dalej by zobaczyli, co to dzieło miłosierdzia zmieniło w nich samych – wyjaśnia.

Komitet Organizacyjny zachęca młodych, którzy włączą się w to dzieło, do jego dokumentacji, poprzez różnego rodzaju filmiki, rysunki. Niektóre z nich będą opublikowane na stronie internetowej ŚDM, a potem zostanie stworzona multimedialna księga, która w lipcu 2016 roku zostanie przekazana Ojcu Świętemu Franciszkowi. -Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję nie tylko ludzi młodych, ale dorosłych: rodziców, nauczycieli, by inspirowali i sami się angażowali – mówi o. bp. Muskus.

mp