TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Miesiąc maj jest dobrą okazją, byśmy wraz z Maryją wypraszali potrzebne łaski dla naszych rodzin oraz całej Ojczyzny.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (4.V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa.
  • We wtorek (5.V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (6.V.) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu o godz. 1900 odbędzie się w auli Jana Pawła II obok Bazyliki prezentacja najnowszego dzieła wydawnictwa Biały Kruk pt. „Polsko, uwierz w swoją wielkość”. Szczegóły spotkania podane są na plakatach.
  • W czwartek (7.V.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. W tym dniu Ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń diakonatu alumnom V roku naszego Seminarium. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Jest to zarazem dzień imienin naszego Metropolity, dlatego posługę Księdza Kardynała, a także Ks. Kan. Stanisława Bąka oraz Ks. Kan. Stanisława Tylki, polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne dla nich łaski. Jak w każdy II piątek miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (9.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium już po raz jednasty Narodowa Pielgrzymka ze Słowacji, organizowana przez Radio Lumen. Msze święte w języku polskim aż do godz. 1520 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki. Z racji II soboty zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech Maryja - Matka Miłosierdzia pomaga nam kształtować nasze myśli i serca w duchu miłości wzajemnej. Pamiętajmy o tym zadaniu także podczas nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca.