TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Niedziela Dobrego Pasterza jest przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby młodym ludziom nie zabrakło odwagi do pójścia za głosem Jezusa, który zaprasza do radosnego podjęcia dzieła nowej ewangelizacji we współczesnym świecie.
  • W poniedziałek (27.IV.) przypada rocznica kanonizacji Jana Pawła II, która dokonała się w blasku Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia i Mszę świętą dziękczynną, by wspólnie wyśpiewać pieśń wdzięczności oraz powierzać Jego dalszej opiece Kościół Chrystusowy i całą naszą Ojczyznę.
  • We wtorek (28.IV.) wspomnienie św. Piotra Chanela, kapłana i męczennika, św. Ludwika Marii Grignion do Mantfort, kapłana oraz św. Joanny Beretty Molli.
  • W środę (29.IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W czwartek (30.IV.) będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Siostry Faustyny, którą św. Jan Paweł II przed 15 laty wyniósł do chwały świętych. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • W piątek (1.V.) wspomnienie św. Józefa, Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z  Bazyliki o godz. 1700.  Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (2.V.) liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego – Prezesa Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W przyszłą niedzielę (3.V.) w godzinach popołudniowych przybędzie do naszego Sanktuarium III Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Ojciec Święty Franciszek w bulli na Rok Miłosierdzia napisał: „O jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas.”