• W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. On nie tylko uczył nas podążania drogą Bożej mądrości, ale stał się dla nas żywą Ewangelią.
  • W środę (22.IV.) w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży kolejne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W czwartek (23.IV.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (24.IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Jest to także dzień imienin Ks. Kan. Jerzego Leśki, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W sobotę (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty.
  • W przyszłą niedzielę (26.IV.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.
  • Tydzień temu przeżyliśmy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, podczas której dziękowaliśmy Bogu za ustanowienie tego święta przed 15 laty dla całego świata. Wyrażamy wdzięczność wszystkim kapłanom, Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, klerykom oraz służbom zaangażowanym w dobre przygotowanie oraz godny przebieg uroczystości. Pielgrzymom dziękujemy za tak liczną obecność, rozmodlenie, a wszystkim mieszkańcom Łagiewnik za wyrozumiałość i życzliwość.
  • Papież Franciszek w bulli na Rok Miłosierdzia napisał: „O jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas.”
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.