TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę 28 marca 2015 roku ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski udzielił specjalnego błogosławieństwa 39 nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się uroczystości jubileuszu 10-lecia posługi nadzwyczajnych szafarzy w archidiecezji krakowskiej.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył uroczystej Eucharystii, która rozpoczęła się o godz. 11. Mszę św. koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów.

Już na początku Eucharystii ks. kard. Dziwisz przywitał kapłanów, kandydatów na szafarzy oraz ich rodziny. W homilii metropolita krakowski mówił o wadze Eucharystii. - Ona jest sercem Kościoła. Ona tworzy Kościół. Ona jest cudownym pokarmem nas wszystkich – zaznaczył i dodał, że tam gdzie jest Eucharystia tam jest wspólnota Kościoła, a zadaniem Kościoła jest dawanie ludziom Eucharystii.
Przypomniał, że już od dziewięciu lat w archidiecezji krakowskiej służą nadzwyczajni szafarze komunii świętej. - Doświadczenie tych 10 lat jest niezwykle pozytywne. Drodzy bracia szafarze, którzy dziś przyjmiecie specjalne błogosławieństwo. Od dziś będziecie przedłużeniem rąk biskupa i kapłanów. Możecie uczynić ich posługą bardziej skuteczną – zaznaczył.

Na koniec Mszy św. przedstawiciel nowych nadzwyczajnych szafarzy złożył ks. kard. Dziwiszowi podziękowanie za udzielone im błogosławieństwo i złożył zapewnienie, że będą dobrze służyć Kościołowi.

mp