TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W kolejną niedzielę wielkopostnej odnowy wołamy wraz z Psalmistą: Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste. Przeżywając Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie, ufną modlitwą otaczamy również wszystkie ofiary zamachu w Tunisie. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży kolejne modlitewne czuwanie w kaplicy klasztornej od godz. 1900.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • We wtorek (24.III.) przypada XI Narodowy Dzień Życia. W tym dniu będziemy przeżywać w Krakowie Noc Konfesjonałów. W ramach tej akcji wielkopostnej będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia również w kaplicy klasztornej od godz. 2100 do 200 w nocy.
  • W środę (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dobie zagrożenia ludzkiego życia tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w tutejszym Sanktuarium w drugie soboty miesiąca jest możliwość podjęcia w Bazylice Duchowej adopcji, a w każdą środę o godz. 1800 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.
  • W czwartek (26. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (27. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (28. III.) podczas Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice o godz. 1100 zostanie pobłogosławiona kolejna grupa mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Na godz. 1500 przybędzie do naszego Sanktuarium VII Pielgrzymka NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego.
  • W przyszłą niedzielę (29. III.) rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami wyruszy sprzed kaplicy klasztornej o godz. 1015. Stamtąd przejdziemy procesyjnie do Bazyliki, aby uczestniczyć w Ofierze Mszy św., której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej i dolnej Bazyliki oraz kolejnych miejsc tego Sanktuarium. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Miłosierny, który ma moc przemieniać i uszlachetniać nasze serca.