TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Radość ta jest dla nas tym większa, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W dniach od 16 do 18 marca będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo oraz Triduum przed uroczystością św. Józefa w kaplicy Sióstr podczas Mszy świętej z kazaniem o godz. 17.
  • W czwartek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru. Myślą i sercem będziemy towarzyszyć Ojcu Świętemu Franciszkowi w rocznicę inauguracji Jego pontyfikatu. W tym dniu przypada też rocznica święceń biskupich naszego Metropolity - Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Wdzięczną modlitwą otoczmy także Ks. Kan. Bogdana Zbroję z okazji jego imienin. Msza święta odpustowa ku czci św. Józefa w kaplicy klasztornej o godz. 17.
  • W piątek (20. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (21. III.) z racji trzeciej soboty miesiąca będziemy pamiętać o posłudze misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.
  • W przyszłą niedzielę (22. III.) w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży kolejne modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Mszą świętą w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Tym razem spotkanie poprzedzą warsztaty muzyczne, które odbędą się w naszym Sanktuarium w dniach 20-21 marca. Szczegóły na plakatach.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Pamiętajmy o tym także w osobistym spotkaniu z Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji