TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W diecezji bielsko-żywieckiej ruszyły zapisy na trzecią diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pątnicy wyruszą z domów 30 kwietnia 2015 roku, a do Krakowa dotrą 3 maja. Za organizatorów pielgrzymki oraz pątników modlą się: Siostry Redemptorystki z Bielska Białej, Siostry Szkolne de Notre Dame z Bielska Białej Lipnika, Siostry Córki Bożej Miłości z Domu Samotnej Matki oraz Siostry Klaryski z Kęt.

Zapisy trwają do 29 marca. W tym roku pielgrzymi pójdą do Sanktuarium w Łagiewnikach w pięciu grupach: św. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko, św. Józefa Bilczewskiego oraz św. Brata Alberta. Dwa lata temu do Łagiewnik wędrowało 800 osób, a przed rokiem 1100. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku powędruje do Łagiewnik jeszcze większa liczba wiernych z diecezji bielsko-żywieckiej. „Szukamy osób ktore chciałyby pomóc w organizacji pielgrzymki jako służby porządkowe. Prosimy osoby z uprawnieniami lub bez o jak najszybsze zgłaszanie się do Biura Pielgrzymki” - mówią organizatorzy.

W tym roku przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II i 20. rocznica jego pobytu w diecezji bielsko-żywieckiej. Z tego powodu w programie pielgrzymki ważnym akcentem będzie ostatniego dnia nabożeństwo w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Stamtąd pątnicy przejdą do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jak podkreślają organizatorzy pielgrzymki, Eucharystia na zakończenie pielgrzymki w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie zaproszeniem Pana Jezusa Miłosiernego do diecezji. We wrześniu bowiem rozpocznie się tam peregrynacja kopii obrazu "Jezu, ufam Tobie".

Zapisy pielgrzymów przyjmowane są w różnych rejonach diecezji. Można to zrobić także za pośrednictwem strony internetowej: faustyna.bielsko.pl.

Podobnie, jak w poprzednich latach, będzie można pielgrzymować duchowo. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się w drogę, będą mogli się zgłaszać i powierzać modlitwie piechurów swoje intencje.

mp