TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

Jesteśmy wezwani do miłosierdzia” - to hasło 77. Tygodnia Miłosierdzia, który trwa od Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym szczególnym czasie zapraszamy do wsparcia Funduszu Miłosierdzia.

Od Święta Miłosierdzia 2021 r. na stronie www.milosierdzie.pl można uczestniczyć on-line w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, który wystawiony jest w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

– Orędzie o Bogu miłosiernym, który nie skreśla człowieka definitywnie po jego upadku, ale daje kolejną szanse jest najlepszą ofertą jaką Kościół może zaproponować człowiekowi żyjącemu w tym świecie – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie wieczornej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Mszy świętej o godz. 16 przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. 

Głównej Mszy świętej o godz. 10 przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Mszy świętej o godz. 8 przewodniczył bp Damian Muskus.

W Kaplicy Klasztornej, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny, Mszy świętej o godz. 7 przewodniczył bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Mszy świętej o godz. 6 przewodniczył ks. Andrzej Tarasiuk, rektor WSD Archidiecezji Krakowskiej.

„Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” /Dz. 49/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny 90 lat temu, 22 lutego 1931 roku w czasie objawienia w Płocku.

W wigilię Święta Miłosierdzia – o godz. 20.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie odprawione nabożeństwo Droga Miłosierdzia. Transmisję przeprowadzi TVP 3 (pasmo ogólnopolskie).