TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W sobotę odbędzie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XI Tydzień Wychowania

Od nowego roku szkolnego rozpoczynamy akcję duszpasterską „Niedziela z Ewangelią”.

Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów to okazja do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W przyszłą niedzielę (22.08) odbędzie się w naszym Sanktuarium VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty.

W czwartek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. W tym dniu Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeżywa swoje święto patronalne oddając cześć Matce Wcielonego Miłosierdzia. Otoczmy Siostry naszą wdzięczną modlitwą prosząc także o dar nowych powołań. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

W poniedziałek (26.07) – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W naszej Archidiecezji trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.