TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

Trzecia niedziela zwykła jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

W dniach 18-25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że przez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych i wspólnotę Kościoła świętego. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W czwartek (06.01) - uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/

W piątek (31.12) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku kalendarzowego.

W piątek /24.12/ - Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej wieczornej - ostatnia Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 15:20 Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd.

W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego.

8 grudnia 2011 roku została powołana do istnienia Międzynarodowa Akademia Miłosierdzia Bożego. Jej celem jest promowanie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, inspirowanie studiów zmierzających do pogłębienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz pobudzanie inicjatyw duszpasterskich zmierzających do rozszerzania kultu Bożego Miłosierdzia. W środę w czasie Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będziemy dziękować za 10 lat działalności Akademii.

W okresie Adwentu Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty będą odprawiane w Kaplicy Klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i poświęcimy opłatki na stół wigilijny.