Serwis milosierdzie.pl wykorzystuje cookies (ciasteczka). Służą one m. in. do tego, by się zalogować i zapamiętać koszyk w e-Kiosku. Dalsze korzystanie z naszych stron będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby w pełni korzystać z serwisu, kliknij "Zgadzam się". Dowiedz się więcej...
Niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 19:31:57
   

3 Niedziela Wielkanocna

Papież Franciszek w bulli na Rok Miłosierdzia napisał: „O jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas.”

Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Bogu „bogatemu w miłosierdzie” (Ef 2, 4), że rozpala ogień miłości w ludzkich sercach. Będziemy dziękować za tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas Polskiej, którzy swoją ofiarną i codzienną służbą odsłaniają miłosierne oblicze Boga, a także miłosierne oblicze Kościoła – mówił w sobotę 18 kwietnia 2015 roku ks. kard. Stanisław Dziwisz, w czasie Ogólnopolskiej Pielgrzymki Caritas w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Pielgrzymka Caritas do Łagiewnik

Co roku w Tygodniu Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ma miejsce ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy i pracowników Caritas z całej Polski. Uroczystą Mszę św. odprawi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, w koncelebrze udział wezmą dyrektorzy Caritas diecezjalnych w Polsce i Caritas Polska. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wolontariuszy połączone z koncertem.

   

   

Telewizja i radio  


 

   

Polecamy  

   

Cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny

Udzielił mi Pan poznania łask, którymi mnie nieustannie obsypuje. Światło to przeniknęło mnie do głębi i zrozumiałam te niepojęte względy Boże, które mi Bóg okazuje. Pozostałam w celi na długim dziękczynieniu, leżąc twarzą na ziemi, i wylewałam łzy wdzięczności. Nie mogłam się podnieść z ziemi, bo co się chciałam podnieść, to światło Boże dawało mi nowe poznanie łaski Bożej; aż za trzecim razem mogłam się podnieść z ziemi. Jako dziecko czułam, że wszystko, co posiada Ojciec niebieski, moim jest. Sam mnie podniósł z ziemi aż do Serca swego; czułam, że wszystko, co istnieje, jest w sposób wyłączny moim, a ja nie miałam do tego wszystkiego żadnych pragnień, bo mi wystarcza Bóg sam. [Dz. 1279]
   
Duze 02
   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach