Serwis milosierdzie.pl wykorzystuje cookies (ciasteczka). Służą one m. in. do tego, by się zalogować i zapamiętać koszyk w e-Kiosku. Dalsze korzystanie z naszych stron będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby w pełni korzystać z serwisu, kliknij "Zgadzam się". Dowiedz się więcej...

 Dzisiaj...    TV miłosierdzie   Radio    Filmy    Poproś o modlitwę    Budowa organów    Zaloguj się          

Piątek, 19 grudnia 2014, godz. 21:10:57

   

3 Niedziela Adwentu

Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby głosić dobrą nowinę ubogim i prawdziwą wolność serca. Dziś przypada również wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Pracodawcy i przedsiębiorcy w Łagiewnikach

Około trzystu osób z całej Polski przyjechało w niedzielę - 7 grudnia 2014 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by wziąć udział w XI Pielgrzymce Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

2 Niedziela Adwentu

W poniedziałek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na wyjątkowy charakter tego święta dodatkowe Msze św. w kaplicy klasztornej o godz. 1200 oraz 1900. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę.

Jubileusz „Materiałów Homiletycznych”

W środę – 3 grudnia 2014 roku – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, została odprawiona Msza św. dziękczynna za czterdzieści lat istnienia „Materiałów Homiletycznych”. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

   

   

Telewizja i radio  


 

   

Polecamy  

   

Cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny

W czasie trzeciej probacji Pan dał mi poznać, żebym Mu się ofiarowała, aby mógł czynić ze mną to, co Mu się podoba. Mam zawsze stawać przed Nim jako ofiara. Zlękłam się w pierwszej chwili, czując się nędzą bezdenną i znając dobrze siebie, odpowiedziałam Panu jeszcze raz: Jestem nędzą samą, jak mogę być zakładniczką? Dziś tego nie rozumiesz. Jutro dam ci poznać w czasie adoracji. Serce mi drżało i dusza. Słowa mi tak głęboko utkwiły w duszy. Mowa Boża żywa jest. Kiedy przyszłam na adorację, odczułam w duszy, że weszłam do świątnicy Boga żywego, którego majestat wielki i niepojęty. I dał mi Pan poznać, czym są nawet najczystsze duchy wobec Niego. Chociaż na zewnątrz nic nie widziałam, obecność Boża przenikła mnie na wskroś. W tej chwili dziwnie mój umysł został oświecony. Przesunęła się przed oczyma mojej duszy wizja, jak u Pana Jezusa w Ogrójcu. Najpierw cierpienia fizyczne i wszystkie okoliczności, które je powiększają; cierpienia duchowe w całej rozciągłości i te, o których nikt wiedzieć nie będzie. W tę wizję wchodzi wszystko: posądzenia niewinne, odebranie dobrej sławy. Napisałam to w streszczeniu, ale to poznanie było tak jasne, że to, co później przeżywałam, nic się nie różniło od chwili, kiedy poznałam. Imię moje ma być „ofiara”. Kiedy skończyła się wizja, zimny pot spłynął mi po czole. [Dz. 135]
   
Duze 05
   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach