Serwis milosierdzie.pl wykorzystuje cookies (ciasteczka). Służą one m. in. do tego, by się zalogować i zapamiętać koszyk w e-Kiosku. Dalsze korzystanie z naszych stron będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby w pełni korzystać z serwisu, kliknij "Zgadzam się". Dowiedz się więcej...
Czwartek, 30 lipca 2015, godz. 03:59:52
   

Rok przed ŚDM: przesłanie kard. Stanisława Ryłko

...duchowym centrum tego Jubileuszu Młodzieży będzie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia, zainaugurowane przez św. Jana Pawła II w 2002 r.

17 Niedziela Zwykła

W sobotę (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.

Oddaj krew w Łagiewnikach

W całym kraju brakuje krwi. Można ją będzie oddać w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 25 lipca 2015 r. podczas IX Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Od 8.00 do 15.00 dyżurować tam będą krwiobusy Regionalnego oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Od kilku dni czciciele Bożego Miłosierdzia z Węgier idą w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

   

   

   

Telewizja i radio  


 

   

Polecamy  

   

Cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny

Kiedy się pogrążam w męce Pańskiej, często widzę Pana Jezusa w adoracji, w takiej postaci: po ubiczowaniu kaci zabrali Pana i zdjęli z Niego szatę własną, która już się przywarła do ran; przy zdejmowaniu odnowiły się rany Jego, wtem zarzucono na Pana czerwony płaszcz, brudny i poszarpany na odświeżone rany. Płaszcz ten zaledwie w niektórych miejscach dosięgał kolan. I kazano Panu usiąść na kawałku belki, wtenczas upleciono koronę z cierni i ubrano głowę świętą, i podano trzcinę w rękę Jego, i naśmiewali się z Niego oddając Mu pokłony jako królowi, plwali na oblicze Jego, a inni brali trzcinę i bili głowę Jego, a inni kułakami zadawali Mu boleść, a inni zasłonili twarz Jego i bili Go pięściami; cicho znosił to Jezus. Kto pojmie Jego boleść Jego? Jezus miał wzrok spuszczony na ziemię; wyczułam, co wówczas się działo w najsłodszym Sercu Jezusa. Niech każda dusza rozważa, co Jezus cierpiał w tym momencie. Na wyścigi znieważali Pana. Zastanawiałam się, skąd taka złość w człowieku, a jednak grzech to sprawia spotkała się Miłość i grzech. [Dz. 408]
   
Duze 01
   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach