TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Czwarta niedziela Adwentu wprowadza nas w tajemnicę przyjścia Syna Bożego na ziemię. Spotkanie Maryi z Elżbietą uczy nas otwarcia na przyjęcie oraz wierne pełnienie Bożej woli.
  • Ostatnie w tym roku Roraty w kaplicy klasztornej w poniedziałek oraz środę o godz. 630.
  • W poniedziałek (22.XII.) o godz. 1900 rozpocznie się w kaplicy klasztornej comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  • W środę (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Możliwość Spowiedzi będzie w tym dniu do godz. 1500. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-20), wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • W czwartek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.
  • W piątek (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Swoją postawą uczy nas odważnej wiary oraz wiernego przyznawania się do Chrystusa nawet wobec nieprzyjaciół. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (27.XII.) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wdzięczną pamięcią i modlitwą otoczmy Ks. Bpa Jana Szkodonia w dniu jego imienin.
  • W przyszłą niedzielę (28.XII.) będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia małych dzieci. W tym dniu przypada również wspomnienie Świętych Młodzianków. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Szkodoń, błagając o należny szacunek dla ludzkiego życia.
  • Wszystkich Pielgrzymów otaczamy wdzięczną modlitwą i życzymy obfitości Bożych darów. Niech nadchodzące święta umocnią w naszych sercach żywą wiarę i miłość wobec Jezusa, który pragnie zamieszkać w każdej rodzinie.