TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły.

W sobotę (06.06) odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Podróż Benedykta XVI do Polski śledziliśmy od samego początku. Żona podchodziła do niej bardziej "emocjonalnie", ja "intelektualnie". Od dawna rozczytując się w jego dziełach i ceniąc je za teologiczną głębię, połączoną z niebywałą jasnością przekazu, byłem ciekaw, jakie słowa kierował będzie do nas, Polaków.

14 lat temu – 27 maja 2006 roku - papież Benedykt XVI nawiedził Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Ojciec Święty modlił się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny. W Bazylice spotkał się z osobami chorymi, niepełnosprawnymi ich opiekunami oraz apostołami Bożego Miłosierdzia. Kilka chwil spędził także na modlitwie w Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie wpisał się do naszej pamiątkowej księgi.