Aktualności

21 marca 2017 roku w Domu Duszpasterskim w Krakowie Łagiewnikach odbyło się zebranie Rady Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pierwszy raz w spotkaniu wziął udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

1 kwietnia, z racji I soboty miesiąca Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

1 kwietnia 2017 roku w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach...

W poniedziałek (20 III) przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru.

Już po raz szósty zapraszamy na rekolekcje "Ogień dla nas i całego świata"!

Program...

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

W poniedziałek (6 III) Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie kolejnym „Kościołem stacyjnym”. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca. O godz. 19:00 będziemy przeżywać w Bazylice II część „Drogi Miłosierdzia” – Krzyż niosący nadzieję. Warto włączyć się w to wielkopostne pielgrzymowanie, by doświadczyć Bożej miłości, która przez krzyż prowadzi nas do zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

W liście pasterskim na Wielki Post abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jednym z nich jest Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Za ubogimi pójść do ubogich - tak można podsumować refleksję nad propozycją papieża Franciszka dotyczącą "Niedzieli ubogiego", którą podjęli misjonarze miłosierdzia, którzy w dniach 26-27 lutego 2017 roku wzięli udział w spotkaniu formacyjnym w krakowskich Łagiewnikach.