TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W sobotę, w przededniu 4. rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć, młodej polskiej wolontariuszki, która 24 stycznia 2017 r. zginęła w czasie misji w Boliwii będziemy dziękować za jej ziemskie życie i wypraszać dla niej dar nieba. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając.

Informujemy, że w niedziele i święta o godz. 12:00 w Kaplicy Klasztornej jest odprawiana Msza święta w języku angielskim.

W środę uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ - święto obowiązkowe.

W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi /Nowy Rok/

W Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Mszy świętej sprawowanej w noc Bożego Narodzenia przewodniczył ks. bp Jan Zając. Na wejście rozbrzmiał głos Dzwonu Nadziei, jeden z trzech które zostały poświęcone w sierpniu br. - To nasz wyraz jedności i solidarności czcicieli Bożego Miłosierdzia na całym świecie – powiedział ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium poinformował, że także dziś w czasie Pasterki w Katedrze w Manili na Filipinach po raz pierwszy rozbrzmiał głos Dzwonu Miłosierdzia.

W czwartek /24.12/ – Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wieczór wigilijny w naszych domach nie będzie w tym dniu Mszy świętej w Bazylice o godz. 1800. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd.

W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Od poniedziałku do czwartku odbędą się w naszej Bazylice adwentowe rekolekcje dla kobiet.

Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie książka „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

Od poniedziałku do czwartku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach trwać będą rekolekcje „Kobiecość wyzwolona. Maryja wzorem kobiety”. Nauki głosić będzie ks. dr Mirosław Smyrak, duszpasterz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.