TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W sobotę (28 IV) będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku o godz. 12 w Sali Okna Papieskiego w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbędzie się konferencja prasowa.

28 lipca 2018 roku odbędzie się coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz ich rodzin do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Karty wstępu dla wszystkich zainteresowanych na błonia przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach są do zabrania w następujących miejscach:

Rozpoczynając Tydzień Biblijny dziękujemy Bogu za światło oraz mądrość zawarte na kartach Ewangelii. Księga Pisma Świętego to nie tylko historia zbawienia, ale słowo prawdy i miłości skierowane do każdego z nas.

10 kwietnia 2018 roku w krakowskiej filharmonii odbył się koncert "Życie zawsze zwycięża".

O konieczności rachunku sumienia z solidarności i braterstwa, uleczeniu pamięci jednostek i narodów w przestrzeni miłosierdzia oraz o przemianie świata modlitwą i cierpieniami mówili w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia krakowscy biskupi z racji obchodzonego święta Bożego Miłosierdzia. W Łagiewnikach modliło się ok. 150 tys. pielgrzymów z ponad 30 krajów świata.

Zapraszamy na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie — Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 roku.

Święto Miłosierdzia Bożego, homilia wygłoszona przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach 8 kwietnia 2018 roku.

W wygłoszonej 8 kwietnia 2018 roku homilii metropolita krakowski przypomniał ostatnie chwile Chrystusa i słowa, które wypowiadał do Matki, do Jana, do dobrego łotra, do Boga. Słowa te wryły się w pamięć Apostołów i do nich wracały, także wtedy, kiedy zamknięci w Wieczerniku, pogrążeni w smutku płakali.