TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

Od 17 do 24 września 2017 roku trwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Międzynarodowa Konferencja Koordynatorek Krajowych ruchu "Matki w Modlitwie". Hasło przewodnie konferencji: Jezus Chrystus jest Królem całej ziemi i Królem naszego życia.

W środę (20 IX) w ramach Kongresu „Matki w Modlitwie” Msza św. w Bazylice o godz. 12 pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego.

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, dnia 14 września 2017 r., biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś został mianowany Metropolitą Łódzkim. Decyzja została ogłoszona o godzinie 12.00 w Domu Arcybiskupów krakowskich na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. 

W piątek (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej Honorowego Kustosza naszego Sanktuarium Biskupa Jana Zająca oraz Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka...

Zapraszamy na XV Pielgrzymkę Kolejarzy, która odbędzie się 9 września 2017 roku.

W niedzielę (10 IX) będziemy dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji bł. ks. Władysława Bukowińskiego – Apostola Kazachstanu. Modlitewne czuwanie w Bazylice od godz. 17:00, zaś uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 18:00.

Od poniedziałku 28 do czwartku 31 sierpnia 2017 roku, w TV Miłosierdzie i Radiu Miłosierdzie nie będzie transmisji wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00. Pozostałe transmisje bez zmian.

W sobotę (2 IX) z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za beatyfikację bł. ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w niedzielę 10 września 2017 roku. Uroczystej Eucharystii, o godz. 18:00 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Pielgrzymka rozpoczęła się już w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku wieczornym koncertem "Jezu ufam Tobie" z okazji 15. rocznicy konsekracji bazyliki oraz zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II oraz poświęcony pamięci ks. kard. Franciszka Macharskiego w pierwszą rocznicę Jego śmierci.